• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88094

جدیدترین گزارش ماهانه سازمان توسعه و همکاری اقتصادی(OECD) نشان می‌دهد دورنمای اقتصادهای توسعه یافته جهان با تداوم احیای منطقه یورو بهبود یافته است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، شاخص اصلی OECD از ۳۳ کشور عضو این سازمان که روند رشد فعالیت اقتصادی را پیش بینی می‌کند، در نوامبر سال ۲۰۱۳ به بالاترین سطح مشاهده شده از مارس سال ۲۰۱۱ به این سو صعود کرد که از قوی‌تر شدن رشد اقتصادی حکایت دارد. این شاخص از ۱۰۰.۷ واحد در اکتبر به ۱۰۰.۹ واحد در نوامبر رشد کرد و از متوسط بلندمدت ۱۰۰ که نشانه رشد اقتصادی است، بالاتر رفت.

سازمان OECD که مقر مرکزی آن در پاریس است، در گزارش خود اعلام کرد منطقه یورو تغییر مثبتی در رشد داشته و شاخص اصلی OECD برای این بلوک طی همین مدت از ۱۰۰.۸ به ۱۰۱ واحد صعود کرده است و بهبود دورنمای سه اقتصاد بزرگ این منطقه شامل آلمان، فرانسه و ایتالیا را نشان می‌دهد.

در این بین شاخص OECD برای آمریکا از ۱۰۰.۹ به ۱۰۱ واحد رشد کرد و تداوم روند احیای اقتصاد این کشور را بارز ساخت.

بر اساس گزارش رویترز، اقتصاد ژاپن نیز با تدابیر محرک مالی بانک مرکزی این کشور تقویت شده و شاخص آن از ۱۰۱.۲ به ۱۰۱.۴ واحد صعود کرده است. این شاخص برای هند تغییر نکرد و ۹۷.۵ واحد بود. شاخص اعلام شده برای روسیه نیز برای سومین ماه پیاپی در ۹۹.۶ واحد ثابت ماند.

ارسال نظر