• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86933

عالی‌ترین دادگاه فرانسه مالیات ۷۵ درصدی برای درآمدهای بالا که یکی از سیاست‌های اصلی فرانسوا اولاند، رییس جمهور این کشور بوده را تایید کرد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، پیشنهاد اولیه برای دریافت مالیات از درآمدهای شخصی حدود یک سال قبل از سوی شورای قانون اساسی فرانسه برخلاف قانون اساسی شناخته شد. اما دولت این پیشنهاد را اصلاح کرد تا کارفرمایان مسئول مالیات ۷۵ درصدی برای حقوق‌هایی باشند که بالاتر از یک میلیون یورو است. این مالیات موقتی بوده و در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ دریافت خواهد شد.

باشگاه‌های فوتبال در فرانسه اوایل سال جاری تهدید کردند بر سر این مسئله دست به اعتصاب می‌زنند زیرا بسیاری از باشگاه‌ها از نظر مالی آسیب پذیرند و این اقدام ممکن است موجب مهاجرت بازیکنان بزرگی شود که حقوق‌های بزرگی دریافت می‌کنند. باشگاه پاریس سن ژرمن بیش از ۱۰ بازیکن دارند که بیش از یک میلیون یورو دریافت می‌کنند.

همچنین اعتراضاتی از سوی شرکت‌ها و افراد ثروتمند انجام گرفت که این مالیات را محکوم کرده‌اند از جمله ژرار دپاردیو، بازیگر سرشناس که فرانسه را به نشانه اعتراض ترک کرد.

بر اساس گزارش بی بی سی، اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد اکثر فرانسوی‌ها از این مالیات موقت حمایت می‌کنند. فرانسه برخلاف بسیاری دیگر از کشورها در اروپا قصد دارد کسری مالی خود را با افزایش مالیات و همچنین کاهش برخی هزینه‌ها پایین بیاورد.

ارسال نظر