• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86338

با موافقت مجلس مقررات اداری و استخدامی سازمان مدیریت در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب شد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از مجلس نمایندگان مجلس با تهیه و تصویب شرح وظایف، ساختار سازمانی و مقررات اداری و استخدامی سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره وری در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری موافقت کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز(یکشنبه یکم دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان رسیدگی به طرح یک فوریتی تشکیل سازمان مدیریت، برنامه ریزی و بهره وری با پیشنهاد جایگزینی ماده ۶ کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با ماده ۷ تشکیل سازمان مدیریت، برنامه ریزی و بهره وری موافقت کردند که بر این اساس در راستای جذب و نگهداری متخصصان و نخبگان و نیز اعمال سیاست های حاکم بر سازمان های منعطف، بهره ور، یادگیرنده، پژوهش محور، چابک و کوچک، شرح وظایف، ساختار سازمانی و مقررات اداری و استخدامی سازمان در مرکز و استان‌ها، متناسب با احکام و مأموریت‌های پیش‌بینی شده در این قانون و در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری توسط سازمان تهیه و به تصویب رئیس جمهور می رسد.

در جریان رسیدگی به ماده ۷ طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه ریزی و بهره‌وری پیشنهاد جایگزین کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از سوی غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس مطرح شد.

کاتب گفت: ماده ۷ این طرح مغایر با ماده ۳ قانون اساسی است و ما معتقدیم که پرداخت حقوق باید در چارچوب قانون اساسی و قانون خدمات کشوری باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز پس از ارائه پیشنهاد کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دغدغه این کمیسیون را وارد دانست و گفت: اگر مقررات اداری و استخدامی سازمان مذکور در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون برنامه پنجم نباشد به تأیید شورای نگهبان نخواهد رسید.

علی لاریجانی ماده ۷ طرح تشکیل این سازمان را مغایر بند ۵ ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه کشور دانست.

مهرداد بائوج لاهوتی در مخالفت با پیشنهاد کاتب و جواد جهانگیرزاده در موافقت با این پیشنهاد صحبت کردند که در نهایت این پیشنهاد به رأی گذاشته شد و با ۱۴۳ رأی موافق، ۲۵ رأی مخالف و و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید.

ارسال نظر