• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85199

رییس مستعفی شورای رقابت تصریح کرد: طبق قانون تا رییس جمهور رسما با استعفای من موافقت نکند نمی‌تواند دو کارشناس جدید اقتصادی را به شورا معرفی کند.

به گزارشاقتصاد تایمزجمشید پژویان در گفت‌وگو باایسنا، در رابطه با شایعات مطرح شده درباره معرفی دو اقتصاددان جدید شورای رقابت از سوی رییس جمهور عنوان کرد: من از این قضیه اطلاعی ندارم و بعید می‌دانم صحت داشته باشد با توجه به مشاوران حقوقی بسیاری که در کنار رییس جمهور هستند بعید است ایشان چنین اقدامی را انجام داده باشند.

وی ادامه داد: من بر توضیحاتی که به دکتر طیب‌نیا دادم نیز مراحل کار را به ایشان کاملا توضیح دادم طبق قانون شورای رقابت دو کارشناس اقتصادی دارد و تا زمانی که بنده همچنان در این شورا حضور دارم نمی‌توان دو اقتصاددان دیگر را اضافه کرد. قطعا باید در ابتدا با استعفای من موافقت شده تا جا برای دو اقتصاددان باز شود.

پژویان با بیان این‌که اصلی‌ترین دلیل استعفایش باز گذاشتن دست رییس جمهور در انتخاب دو اقتصاددان جدید بود، اظهار کرد: در زمان دولت قبل در کنار بنده دکتر معمارنژاد عضو شورا بود که با رفتن ایشان به گمرک این کرسی خالی ماند البته من به وزیر وقت نامه نگاری‌هایی کرده بودم تا جای ایشان پر شود که این اتفاق نیفتاد و در حال حاضر بنده تنها اقتصاددان حاضر در شورای رقابت هستم.

رییس مستعفی شورای رقابت در پایان خاطرنشان کرد: از نظر قانونی با موافقت رییس جمهور استعفای من رسما پذیرفته می‌شود پس از آن دو اقتصاددان از طرف وزیر اقتصاد معرفی و از سوی رییس جمهور وارد شورا می‌شوند و در جلسه‌ای که اعضای شورا برگزار می‌کند از بین آن دو یک نفر به عنوان رییس جدید شورا انتخاب می‌شوند و کار خود را آغاز می‌کنند.

ارسال نظر