• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90497

صادرات آبزیان به آسیای میانه در دستور کار قرار گرفت

رئیس مرکز شیلات کشور گفت:ویتنام، امارات، عراق و کشورهای اروپایی از عمده بازارهای هدف صادراتی آبزیان بوده اند؛ علاوه بر این اخیرا نیز صادرات به کشورهای آسیای میانه در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، حسن صالحی رئیس مرکز شیلات کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص وضعیت فعلی شیلات کشور عنوان کرد: سالانه حدود 400میلیون بچه ماهی و لارو میگو به دریا رها می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: در شمال کشور بیش از 97 درصد صید ماهیان استخوانی حاصل رهاسازی بچه ماهی و لارو میگو است.

صالحی با اشاره به وضعیت پرورش ماهی در آب های آزاد جنوب کشور، اظهار داشت: در حال حاضر گونه های با ارزشی از ماهی و میگو کشور در این بخش رهاسازی شده و بدین طریق می توان ظرفیت بخش شیلات کشور را بهبود بخشید.

وی در خصوص وضیت تجارت وابسته به این بخش گفت: در سال 94 حدود 80 هزار تن محصولات شیلاتی به ارزش 350 میلیون دلار صادر شده است که ویتنام، امارات، عراق و کشورهای اروپایی از عمده بازارهای هدف بوده اند؛ علاوه بر این اخیرا نیز صادرات به کشورهای آسیای میانه در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس شیلات کشور ادامه داد:مراودات با دیگر کشورها و انتقال تکنولوژی های نوین به کشور در زنجیره تکثیر و تولید بچه ماهی و صادرات با ارزش افزوده بالا گام موثری در بهبود وضعیت آبزی پروری تلقی خواهد شد.

 

ارسال نظر