• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90375

خبرگزاری تاس روسیه خبر داد:

توافق بر سر صادرات گوشت گاو روسیه به ایران پس از ۹ ماه مذاکره

علی‌رغم اینکه از ماه ژانویه تاکنون ایران اجازه صادرات گوشت گاو روسیه را صادر کرده است اما مقامات 2 کشور در مورد شرایط ارسال این محصولات در حال مذاکره بودند و بالاخره به توافق رسیدند.

به گزارش گروه آژانس خبری اقتصادتایمز به نقل از خبرگزاری روسی تاس، روسل‌خوزنادزور، سازمان نظارت بر محصولات دامی روسیه و سازمان دامپزشکی ایران بر سر ملزومات صادرات گوشت بدون استخوان گاو از روسیه به ایران توافق کردند.

ایران در ژانویه 2016 اجازه صادرات گوشت گاو روسیه به این کشور را صادر کرد اما از آن زمان تاکنون 2 کشور در حال مذاکره در مورد شرایط ارسال این محصولات هستند. اکنون شرکت‌های معتبر و دارای اعتبار می‌توانند صادرات به ایران را آغاز کنند.

همچنین نهاد نظارت بر محصولات دامی روسیه ملزومات بهداشتی خود برای صادرات گوشت را به سازمان دامپزشکی ایران ارائه داده است.

در دسامبر سال 2015، گزارش شد که 2 شعبه از شرکت تهیه و تولید گوشت میراتورگ اجازه یافته‌اند تا در آینده نزدیک محصولات گوشتی به ایران صادر کنند.

سرگئی لوین، معاون وزارت کشاورزی روسیه در ژانویه 2016 گفت میراتورگ مجوز صادرات گوشت به ایران را از این کشور دریافت کرده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد ایران نسبت به واردات شکر، روغن و دیگر کالاهای اساسی از روسیه تمایل دارد.

ارسال نظر