• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90020

معرفی الگوهای عملی اقتصاد مقاومتی

یک جانباز کارآفرین روستایی استان اردبیل در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی توانست در عرصه باغداری برای ۲۵ جوان هم روستایی‌اش اشتغال ایجاد کند.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از سازمان بسیج سازندگی، یک جانباز کارآفرین اهل روستای بران از توابع اصلاندوز استان اردبیل در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی توانست در عرصه باغداری برای 25 جوان هم روستایی‌اش اشتغالزایی کند.

اقتصاد مقاومتی یک از رویکردهای مورد تاکید مقام معظم رهبری است که شرایط امروز کشور به آن نیاز جدی دارد. رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر اجرای اقتصاد مقاومتی در مقابل نفوذ اقتصادی تأکید داشته و همواره اظهار داشته‌اند ملت ایران باید در هر شرایطی با تکیه‌بر توانایی‌های خود اقتصاد کشور را حتی در شرایط تحریم اداره کند، به طوری که ایشان سال 95 را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند.

جانباز باغدار در اصلاندوز اردبیل

بدون شک مردمی کردن اقتصاد یعنی استفاده از ظرفیت‌های خود مردم برای ایجاد اشتغال، یکی از اولویت‌های بسیج در بحث اقتصاد مقاومتی است که بسیج سازندگی در این راستا از طرح‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی حمایت کرده و با همکاری بانک عامل، به مجریان این طرح‌ها تسهیلات ارائه می کند.

عبداله قسمتی رزمنده و جانباز هشت سال دفاع مقدس و بسیجی کارآفرین اهل روستای بران علیا از توابع شهر اصلاندوز در استان اردبیل به فعالیت در عرصه اقتصادی مشغول است و اکنون کار خود را در باغداری ادامه می دهد و برای 25 نفر از اهالی بصورت فصلی اشتغال‌زایی کرده است.

وی در گفت و گو با خبرنگار ارس تبار گفت: ایجاد این گونه کار‌ها در روستا‌ها می‌تواند به یک جوان روستایی ایجاد اشتغال کند و همچنین توسعه این کار‌ها در روستا‌ها می‌تواند در اقتصاد کشور موثر واقع شود.

این فعال اقتصاد مقاومتی در ادامه با بیان اینکه بدلیل کمبود آب کشاورزی در روستا از روش آبیاری قطره ای و مدرن استفاده کرده ام می گوید:برای افزایش تعداد نهال شلیل و خرید وسایل آبیاری تسهیلات 10 میلیون تومانی از بسیج سازندگی سپاه ناحیه عشایری اصلاندوز دریافت کردم.

قسمتی در ادامه با اشاره به نقش بسیج در موفقیتش گفت: بجز باغبانی در زمینه کشاورزی فعالیت کرده و با این شغل ها امرار معاش می‌کنم.

وی همچنین با اشاره به فروش محصول میوه شلیل، میزان درآمد سالانه را حدود 40 میلیون تومان عنوان کرد و گفت:از حدود یک و نیم هکتار میوه شلیل هر ساله 20 تن میوه برداشت می کنم.

قسمتی در پایان به جوانان توصیه کرد، با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند، فرصتی فراهم کنند تا روی پای خود بایستند تا ضمن حفظ استقلال خود به تولید مملکتی که متعلق به خودشان است کمکی کرده باشند تا هیچ وقت نیازمند بیگانگان نباشیم.

سازمان بسیج سازندگی در راستای ترویج و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی با هدف کاهش و از بین بردن وابستگی اقتصاد و مردمی کردن آن، اقدام به پشتیبانی از متقاضیان ایجاد و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی کرده است.

ارسال نظر