• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89630

شورای اقتصاد با درخواست وزارت جهاد کشاورزی موضوع اخذ مابه التفاوت از واردات گندم و جو در سال 1394 را به استناد بند 1 ماده 13 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بررسی و تصویب کرد.

به گزارش اقتصادتایمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،متن این مصوبه به شرح زیر است:

1-گمرک جمهوری اسلامی ایران نسبت به اخذ مابه التفاوت از واردات جو و گندم به ازای هر کیلوگرم 1500 ریال از زمان ابلاغ این مصوبه اقدام و به حساب درآمدی 160126 قانون بودجه سال 1394 کل کشور واریز نماید.

تبصره:زمان اجرای اخذ مابه التفاوت مزبور از واردات گندم تا پایان سال 1394 و جو تا پایان شهریورماه سال مزبور است.

2-سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن نظارت بر حسن اجرای این مصوبه،موظف است با واردکنندگان اقلام مذکور تصفیه حساب نماید.

3-سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پس از درخواست وزیر جهاد کشاورزی نسبت به تخصیص منابع حاصل از مابه التفاوت دریافتی از کالاهای مذکور جهت هزینه کرد برای اجرای سیاست های جبرانی و ضد بازار شکنی مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در چارچوب قانون بودجه سال 1394 کل کشور اقدام نماید.

4-واردات گندم و جو که توسط شرکت های بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام کشور به منظور اجرای تکالیف مربوط به تامین نیازهای سال 1394 کشور با تایید وزارت جهاد کشاورزی انجام می گیرد از پرداخت مابه التفاوت منظور شده در بند 1 معاف است.

5-وزارت جهاد کشاورزی موظف است در صورت افزایش غیرمتعارف قیمت جو در بازار داخلی در مقایسه با قیمت خرید تضمینی آن نسبت درخواست لغو  آن از طریق شورای اقتصاد اقدام نماید.

این مصوبه در تاریخ پانزدهم تیرماه از سوی محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است.

ارسال نظر