• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88217

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از برداشت حدود ۶۰ هزار تن انار در سال زراعی جاری استان خبر داد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، منطقه سمنان، لطف الله رضائی خاطرنشان کرد: این میزان تولید نسبت به سال گذشته بیش از ۲۰۰۰ تن افزایش داشته است.

وی بیان کرد: در استان ۴۷۰۰ هکتار باغ انار وجود دارد که ۲۷۰۰ هکتار آن بارور است که به طور متوسط از هر هکتار ۲۲ تن محصول برداشت می‌شود. به دلیل اهمیت اقتصادی این محصول و لزوم توسعه باغات آن، سالانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هکتار به سطح زیر کشت باغ‌های انار استان اضافه می‌شود.

رضائی بیان کرد: شهرستان گرمسار بیشترین سطح زیر کشت این محصول را در استان دارد و سمنان نیز رتبه دوم سطح زیر کشت را به خود اختصاص داده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: پرداخت یارانه نهال به باغداران، پرداخت تسهیلات بانکی برای احداثباغ، اصلاح و بهسازی و جایگزینی باغات انار، پرداخت تسهیلات به واحدهای فرآوری و بسته بندی محصولات انار و اجرای طرح های تحقیقاتی و ترویجی از جمله حمایت‌های سازمان جهاد کشاورزی از تولید این محصول در استان است.

رضائی اظهار کرد: ایجاد پایانه صادراتی و اخذ برند انار استان برای صادرات در قالب طرح جامع توسعه باغات انار از جمله برنامه‌های آینده سازمان است که امید است با حمایت‌های صورت گرفته، این مهم در استان عملیاتی شود.

ارسال نظر