• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 88180

معاون برنامه ریزی امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: باتوجه به اهمیتی که طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای دشتهای خوزستان و ایلام دارد، یک و نیم میلیارد دلار برای اجرای این طرح اختصاص یافت.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، منطقه خوزستان، مهدی بخشنده در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی طرح احیای اراضی دشتهای ۵۵۰ هزار هکتاری ایلام و خوزستان که در سفر مقام معظم رهبری به خوزستان مصوب شد، عنوان کرد: باتوجه به تاخیر چند ساله در اجرای این طرح، پی گیری و شتاب بخشیدن به اجرای این طرح و برنامه ریزی جهت تامین اعتبار توسط دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با اقداماتی که در سه سال اخیر در اجرای طرح مذکور صورت گرفت، ۶۲ هزار هکتار از ۵۵۰ هزار هکتار، یعنی ۱۵ درصد از بخش آب و خاک این طرح به پایان رسید.

معاون برنامه ریزی امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: با توجه به اهمیت طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، اگر اعتبار خوبی به این طرح تخصیص یابد، قطعا ۳۰ هزار هکتار ظرف سه سال آینده اجرا خواهد شد.

بخشنده با بیان این که اعتبار اختصاص یافته به طرح مذکور از صندوق توسعه ملی برداشت می شود، افزود: علت ارج نهادن به این طرح، اشتغال و تولید وسیعی است که این طرح در پی دارد.

وی افزود: رییس جمهوری طی سفر خود از بین سایر طرح‌های دیگر خوزستان، اهمیت خاصی به این طرح داده و در سخنرانی خود نیز تاکید زیادی بر اجرای آن کرده است.

معاون برنامه ریزی امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: این طرح بزرگترین طرح بعد از انقلاب جمهوری اسلامی است.

براساس این گزارش، حجتی، وزیر جهاد کشاورزی نیز در این جلسه جهت بررسی مشکلات شرکتهای مجری طرح احیای دشتهای خوزستان و ایلام(جهاد نصر) حضور یافت.

ارسال نظر