• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87380

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ایجاد پایانه صادراتی و اخذ برند انار استان برای صادرات در قالب طرح جامع توسعه باغات انار از جمله برنامه‌های جهاد کشاورزی استان در آینده است.

به گزارشاقتصاد تایمزلطف الله رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه سمنان، افزود: امید است با حمایت‌های صورت گرفته، این مهم، در استان عملیاتی شود.

وی افزود: بیش از ۴۳۰۳ هکتار از باغات استان زیرکشت انار قرار دارند. تولید انار استان در سال ۹۱ بالغ بر ۵۷ هزار و ۹۸۵ تن بوده که نسبت به سال گذشته ۶۳۰۷ تن افزایش تولید داشته است.

رضایی با بیان اینکه امسال ۵۸۰ هکتار به سطح زیرکشت این محصول افزوده شده است، خاطرنشان کرد: نظر به اهمیت اقتصادی این محصول و لزوم توسعه آن در بیشتر نقاط استان سالانه بیش از ۲۰۰ هکتار به سطح زیرکشت این محصول اضافه شده و بیش از ۱۰۰۰ هکتار از باغات قدیمی اصلاح و بهسازی می‌شوند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تصریح کرد: بیشترین میزان تولید انار استان در واحد سطح تا ۱۱۰ تن در هکتار رسیده که در چند سال متوالی رکورد تولید اول کشور را داشته است.

این کارشناس ارشد باغبانی گفت: شهرستان گرمسار بیشترین سطح زیرکشت محصول را در استان دارد و سمنان نیز بعد از شهرستان گرمسار بیشترین سطح زیر کشت را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت یارانه نهال به باغداران، پرداخت تسهیلات بانکی برای احداثباغ، اصلاح و بهسازی و جایگزینی باغات انار، پرداخت تسهیلات به واحدهای فرآوری و بسته بندی محصولات انار و برگزاری کلاس‌های آموزشی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی و ترویجی از جمله حمایت‌های جهاد کشاورزی از تولید این محصول در استان است.

ارسال نظر