• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86907

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: تا پایان امسال بیش از ۹۸۰ هزار تن تخم مرغ تولید و حدود ۶۰ هزار تن صادر می‌شود.

به گزارشاقتصاد تایمزهدایت اصغری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: نوسانات قیمت خرید تخم‌مرغ از تولیدکنندگان و قیمت این محصول در بازار مصرف به ضرر مرغداران و مردم است که باید برای آن تدبیری اندیشیده شود.

وی افزود: اگر شبکه‌های توزیع تخم‌مرغ که تنها بخشی از آن در اختیار اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار و تولیدکنندگان آن است گسترده‌تر شود می‌توان بازار این محصول را کنترل کرد چرا که در حال حاضر بازار خرده فروشی آن طور که باید تابع قیمت تعریف شده یکسانی نیست و هر کس به اندازه‌ای که فکر می‌کند درست است سود مورد نظر خود را به محصولش اضافه می‌کند.

هدایت گفت: از طرفی مصرف‌کنندگان در این بازار با نوسان، متضرر شده‌اند و از سوی دیگر قیمت خرید تخم‌مرغ از مرغداران به گونه‌ای بوده که آن‌ها همواره در پیچ و خم این نوسانات زیان کرده‌اند البته قیمت هر شانه تخم‌مرغ عرضه شده در شبکه‌های توزیع کنترل شده‌ای مانند سازمان میادین میوه و تره‌بار نوسانات چندانی نداشته است و از حدود ۸۵۰۰ تومان در ابتدای امسال به حدود ۸۹۰۰ تومان رسیده است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار تاکید کرد: ‌ اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار آمادگی دارند تا شبکه‌های توزیع خرده‌فروشی گسترده‌تری را برای کنترل بیشتر نوسانات قیمت این محصول در اختیار بگیرد.

به گفته اصغری هماهنگی و یکپارچه‌سازی شبکه‌های توزیع و بازار خرده فروشی محصولات کشاورزی از جمله تخم‌مرغ می‌تواند در ثبات قیمت این محصولات موثر باشد.

وی اظهار کرد: پیش از این پیش‌بینی می‌شد که حدود ۹۶۰ تا ۹۷۰ هزار تن تخم مرغ تولید شود اما درحال حاضر تولید این محصول در شرایط مطلوبی قرار داشته و به نظر می رسد تا پایان امسال بیش از ۹۸۰ هزار تن تخم مرغ تولید شود.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار با بیان این‌که از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ هزار تن تخم مرغ به کشورهای مختلف صادر شده است پیش بینی کرد تا سه ماهه آینده حدود ۲۰ هزار تن تخم مرغ به میزان صادرات امسال اضافه شود.

ارسال نظر