• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85250

وزارت کشاورزی آمریکا در جدیدترین گزارش خود پیش‌بینی کرد که تولید برنج هند به دلیل آسیب دیدن محصول و صادرات کمتر، در فصل زراعی جاری کاهش پیدا کرده و به ۱۰۳ میلیون تن می‌رسد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، احتمال آسیب دیدن محصول، قیمت‌های داخلی برنج را در نوامبر به رکورد بالایی رسید و موجب نگرانی دولت هند شد که با نزدیک شدن به زمان انتخابات، درصدد کنترل قیمت‌هاست.

طبق گزارش وزارت کشاورزی آمریکا، میزان تولید پیش‌بینی شده برنج در هند از ۱۰۵ به ۱۰۳ میلیون تن کاهش پیدا می‌کند زیرا گردبادها و بارندگی‌های شدید اخیر در سواحل شرقی این کشور به محصول برنجی که در ایالت‌های شرقی و جنوبی در مرحله تکامل و برداشت بودند، آسیب زد.

برداشت در این مناطق به میزان قابل توجهی به تاخیر افتاده زیرا مرطوب بودن خاک برداشت مکانیکی را غیرممکن کرده است.

اگرچه هیچ برآورد رسمی از خسارت گردبادها و بارندگی‌های شدید انجام نگرفته اما منابع بازار میزان محصول آسیب دیده را سه میلیون تن ارزیابی کرده‌اند.

با وجود کاهش پیش بینی شده تولید برنج، هند سومین رکورد بالای برداشت را خواهد داشت. این کشور ۱۰۵.۳۰ میلیون تن برنج در فصل زراعی ۲۰۱۲-۲۰۱۱ و ۱۰۴.۴۰ میلیون تن در فصل زراعی ۲۰۱۳-۲۰۱۲ برداشت کرد.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت کشاورزی آمریکا پیش بینی کرده که صادرات برنج هند در فصل بازاریابی ۲۰۱۴-۲۰۱۳ به ۱۰ میلیون تن می‌رسد که کمتر از ۱۰.۹ میلیون تن در سال گذشته خواهد بود.

ارسال نظر