• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85162

در حالی که یک ماه از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از سازمان چای در مجلس شورای اسلامی می‌گذرد به گفته رییس سازمان چای هنوز هیچ نماینده‌ای به این سازمان مراجعه نکرده است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، طرح تحقیق و تفحص از سازمان چای در وهله نخست از سوی مهرداد لاهوتی، نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی مطرح و سپس در کمیسیون کشاورزی تصویب شد.

البته این طرح که لاهوتی استارت آن را زد در همین مرحله متوقف نشد و در رأی‌گیری مجلس ۱۲۲ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از میان ۲۰۴ نماینده حاضر را به خود اختصاص داد.

نمایندگان مجلس مانند مهرداد لاهوتی، عاشوری و … که خواهان تحقیق و تفحص از سازمان چای بودند ابهامات و هزینه کردهای نامشخص را در این سازمان، علت اصلی اجرای این طرح عنوان کردند؛ به گونه‌ای که عاشوری نماینده مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: از ۶۰ میلیارد تومان اعتباری که دولت به صورت یارانه به بخش چای اختصاص داده، عایدی نصیب کشاورزان و تولیدکنندگان نمی‌شود و دلال‌ها بیشترین بهره را از آن می‌برند و این مسئله و رانت‌خواری‌های ایجاد شده در ارائه حواله‌های واردات چای خارجی به فعالان عرصه چای، صنعت چای ایرانی را در معرض نابودی قرار داده است.

علی محرر - رییس سازمان چای - همان زمان با بیان این‌که " طلا که پاک است از محاسبه چه باک است " آمادگی خود برای تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس از این سازمان اعلام کرد و در این باره گفت: مجلس در رأس امور است اما برخی نمایندگان تصور می‌کنند سازمان چای شرکتی غیردولتی است اما باید بدانند این سازمان یکی از زیرمجموعه‌های بخش کشاورزی است که همواره بودجه، درآمدها و هزینه‌کردهایش از سوی سازمان‌های نظارتی مانند دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کشور بررسی می‌شود.

اکنون بیش از یک ماه از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان چای می‌گذرد اما رییس این سازمان از این طرح اظهار بی‌اطلاعی می‌کند چرا که به گفته او هنوز نماینده‌ای به سازمان چای نیامده است.

ارسال نظر