• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84713

مدیر شیلات آذربایجان غربی از توسعه همکاری‌های مشترک بین ارمنستان و استان آذربایجان غربی در خصوص توسعه فعالیت‌های شیلاتی در قالب پروتکل همکاری های فی مابین در آینده نزدیک خبرداد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان غربی، محمد شیر ولیلو به همراه جمعی از کارشناسان و مسئولان ذیربط در سازمان جهاد کشاورزی استان در قالب هیاتی جهت بازدیداز فعالیت‌های شیلاتی کشور ارمنستان و تبادل نظر در خصوص همکاری های فی مابین در بخش شیلات عازم این کشور شدند.

شیر ولیلو با اشاره به اهداف این سفر اظهارکرد: هیات شیلاتی استان در این سفر با سفیر ایران در ارمنستان و معاون وزیر کشاورزی این کشور دیدارهای جداگانه ای داشتند و در خصوص فعالیت‌های شیلاتی بین دو طرف بحثو تبادل نظر کردند.

وی با اشاره به تداوم و توسعه همکاری های مشترک دو طرف در آینده تصریح کرد: توسعه صادرات و واردات ماهیان سردآبی، گرمابی، خاویاری، زینتی و شاه میگوی دراز آب شیرین ارس و همچنین نهاده های آبزی پروری و ترغیب سرمایه گذاران دو طرف جهت ایجاد صنایع فرآوری و بسته بندی آبزیان از جمله مواردی بود که در این سفر مطرح و تبادل نظر شد.

وی خرید بچه ماهی خاویاری و تامین بخشی از تخم چشم زده ماهی قزل آلا و نهاده‌های غذایی از طریق کشور ارمنستان را نیز از دیگر نتایج این سفر عنوان کرد.

ارسال نظر