• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91545

سرمقاله هماهنگ صدها روزنامه آمریکایی علیه فشارهای ترامپ به رسانه‌ها

صدها روزنامه آمریکایی با اعلام فراخوان برای انتشار سرمقاله‌هایی علیه برخورد «دونالد ترامپ» با آزادی رسانه، پایان این رویکرد را خواستار شدند.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، بیش از 300 روزنامه آمریکایی روز پنجشنبه برای مقابله با حملات متعدد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور به آزادی رسانه‌ها، سرمقاله‌هایی را درباره این موضوع منتشر کردند.

این فراخوان ابتدا با پیشنهاد روزنامه «بوستون گلوب» آغاز شد وسپس با پیوستن «نیویورک تایمز» و دیگر مطبوعات کوچک و بزرگ، گسترش پیدا کرد. هدف این سرمقاله‌ها، خنثی‌سازی توصیف ترامپ از برخی سازمان‌های رسانه‌ای به عنوان دشمن مردم آمریکا، است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» هیأت سردبیری بوستون گلوب در مطلبی که روز چهارشنبه به صورت آنلاین منتشر شد، تاکید کرد که رئیس‌جمهور آمریکا «به‌طور مداوم به آزادی رسانه‌ها حمله می‌کند».

در این مطلب آمده است: «عظمت آمریکا، به نقش آزاد رسانه‌ها در بیان واقعیات به صاحبان قدرت است. زدن برچسب "دشمن مردم" به رسانه، به همان قدری که برای جامعه مدنی بیش از دویست ساله ما خطرناک است، غیرآمریکایی نیز هست».

کاخ سفید هنوز درباره این سرمقاله‌ها علیه ترامپ، اظهار نظر نکرده است.

دونالد ترامپ بعد از به دست گرفتن سکان ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016، بارها و بارها در مدیوم‌های مختلف (شبکه اجتماعی، سخنرانی، میزگرد، دیدارهای دوجانبه، نامه‌نگاری و غیره) رسانه‌های منتقد خود را منتشرکننده «اخبار جعلی» (Fake News) خوانده و با آنها برخورد کرده است.

 

ارسال نظر