• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91431

مشاور اقتصادی ترامپ:

آمریکا در جنگ تجاری با چین با اروپا متحد می‌شود

مشاور اقتصادی ترامپ گفت: ما در حال متحد شدن با اتحادیه اروپا و توافق با آنها هستیم تا با هم یک جبهه علیه چین تشکیل دهیم.

به گزارش خآژانس خبری اقتصادتایمز به نقل از اسپوتنیک، طی هفته‌های گذشته پکن و واشنگتن عملا وارد یک جنگ تجاری تمام عیار شده و تهدید کردند در کالاهای وارداتی بر یکدیگر تعرفه اعمال خواهند کرد.

لری کودلو مشاور اقتصادی ترامپ  به پکن هشدار داد واشنگتن به طور قاطعانه علیه سیاست تجاری چین اقدام خواهد کرد.

وی با اشاره به تهدید چین به اعمال تعرفه‌های گمرکی بر واردات کالاهای بیشتر آمریکایی، گفت:‌ما در حال نزدیک شدن به اتحادیه اروپا و توافق با آنها هستیم تا بتوانیم یک جبهه علیه چین تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: آمریکا در حال رسیدن به یک توافق با مکزیک در قالب یک توافق تجاری نفتای جدید است.

کودلو گفت: وقتی این توافق نهایی شود آمریکا،‌اروپا، کانادا،‌مکزیک و ژاپن با آمریکا متحد شده و چین منزوی خواهد شد.

وی ادامه داد: چین به طور کامل از خواسته‌های دولت ترامپ در حوزه تجارت آگاه است اما هنوز پاسخ مناسبی به این خواسته‌ها نداده است. در ساعات اولیه صبح امروز وزارت بازرگانی چین از آمادگی این کشور بر اعمال تعرفه وارداتی بر 5هزار و 207 کالای آمریکای با مجموع واردات سالانه 60 میلیارد دلار خبر داد.

این وزارتخانه چینی اعلام کرد: زمان اعمال این تعرفه‌ها بستگی به تصمیمات آتی واشنتگن دارد.

در بیانیه وزارت بازرگانی چین آمده است: در روز 11 جولای دولت آمریکا از برنامه خود برای اعمال تعرفه وارداتی 10درصدی و 200 میلیارد دلار کالا از چین خبر داد.سازمان نمایندگی تجاری آمریکا سپس از بالا رفتن تعرفه این طرح از 10 درصد به 20 درصد خبر داد. 

چین مجبور است به این اقدامات آمریکا پاسخ دهد. کمیسیون تعرفه‌های گمرکی شورای دولتی چین تصمیم گرفتند تا بر واردات 5هزارو 207 کالا از آمریکا به ارزش 60 میلیارد دلار تعرفه‌های 25، 20، 10 و 5درصدی اعمال کنند.

 

ارسال نظر