• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 87302

بلومبرگ اعلام کرد: نرخ بیکاری در بسیاری از ایالت‌های آمریکا بر اثر بحران‌ها در جامعه آمریکا، همچنان بالاست و تلاش دولت برای مهار آن بی نتیجه مانده است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از بلومبرگ، با اعلام بهبود اوضاع اقتصادی در ایالات متحده امریکا توسط کاخ سفید و کاهش تدریجی برخی از تأثیرات این بحران‌ها در جامعه آمریکا، نرخ بیکاری در بسیاری از ایالت‌های این کشور همچنان بالاست و تلاشهای دولت آمریکا برای مهار آن بی نتیجه مانده است.

بر اساس آمار اعلام شده، بیشترین نرخ بیکاری در میان ایالت‌های آمریکا، مربوط به ایالت‌های نوادا و رود‌آیلند است که معادل ۹ درصد ارزیابی شده است.

میانگین نرخ بیکاری در این کشور ۷ درصد است، اما با مطالعه آمار بیکاری در ایالت‌های این کشور در می‌یابیم که نرخ بیکاری در بسیاری از ایالت های مهم و شاخص این کشور بالاتر از متوسط این کشور اعلام شده است.

نرخ بیکاری در ایالت‌هایی مانند واشنگتن دی سی، نیویورک، میشیگان، کالیفرنیا، آریزونا، کارولینای شمالی و بسیاری دیگر از ایالت‌های مهم آمریکا همچنان بالاتر از نرخ متوسط این کشور قرار دارد.

به گونه ای که نرخ بیکاری در واشنگتن دی سی ۸.۶ درصد، کالیفرنیا ۸.۵ درصد، آریزونا ۷.۸ درصد و نیویورک ۷.۴ درصد محاسبه شده است.

دولت آمریکا در حال حاضر در تلاش است، تا با خروج از بحران مالی سال ۲۰۰۹ میلادی در این کشور که به ورشکستگی بسیاری از کارخانه ها و شرکت های مهم و بسیاری از بانکهای شاخص و حتی شهری مانند دیترویت که زمانی بزرگترین قطب خودرو سازی جهان بوده است، منجر شد، از تأثیرات آن در سال مالی ۲۰۱۴ بکاهد.

نرخ بیکاری در ایالات متحده در ماههای اخیر کاهش یافته است، اما بر اساس نظر سنجی انجام شده توسط بلومبرگ، درصد بسیار بالایی از مردم این کشور معتقدند که سیاست های کاخ سفید هیچ تأثیری در این کاهش نداشته است و این کاهش به صورت طبیعی و با کاهش بحران مالی روی داده است.

ارسال نظر