• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86323

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد با کنگره درباره افزایش سقف بدهی‌ها گفتگو نخواهد کرد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از رویترز، افزایش سقف بدهی‌های آمریکا موضوعی است که نمایندگان در کنگره باید درباره آن تصمیم‌گیری کنند. این اعلام نظر اوباما در حالی مطرح می‌شود که دولت آمریکا این هفته هشدار داد اگر نمایندگان هر چه سریع‌تر درباره افزایش سقف بدهی‌ها نتوانند به توافق برسند، دولت فدرال دیگر نمی‌تواند برای تامین نیازهای خود از بازار مالی قرض بگیرد.

رئیس جمهور آمریکا در همین باره گفته است افزایش سقف بدهی‌های آمریکا نمی‌تواند موضوع مذاکره باشد. وی در عین حال خاطر نشان کرد انتظار رویارویی درباره این موضوع را با نمایندگان در کنگره ندارد.

وی افزود: فرض را بر این می‌گذارد که نمایندگان اینقدر دیوانه نباشند که یک بار دیگر درباره افزایش سقف بدهی‌ها جنجال راه بیندازند.

از سال ۲۰۱۱تاکنون افزایش سقف بدهی‌های آمریکا هر از چند گاهی به موضوعی جنجال‌برانگیز بین نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا از یکسو و بین کنگره و دولت آمریکا از سوی دیگر تبدیل شده است.

جک لو در نامه‌ای برای رئیس گروه‌های پارلمانی از آنها خواست برای آنکه مشکلی برای دولت در تامین نیازهای مالی به وجود نیاید، هر چه سریع‌تر سقف بدهی‌ها را افزایش دهند.

ارسال نظر