• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84057

یک شرکت تایوانی سازنده محصولات اپل ۴۰ میلیون دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارشاقتصادتایمزبه نقل از ایسنا، شرکت فاکس‌کان که مسوولیت تولید تلفن همراه آیفون، تبلت آی‌پد و دیگر محصولات الکترونیکی را در چین برعهده دارد، اعلام کرد که برای افزایش تولید خود ۴۰ میلیون دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این شرکت تایوانی که بزرگترین شرکت قراردادی سازنده دستگاه‌های الکترونیکی جهان به شمار می‌رود، قصد دارد ۳۰ میلیون دلار از این مبلغ را برای احداثیک کارخانه در پنسیلوانیا صرف کند و انتظار می‌رود این کارخانه ۵۰۰ فرصت شغل جدید ایجاد خواهد کرد.

در همین حال فاکس‌کان ۱۰ میلیون دلار در دانشگاه کارنگی ملون در پنسیلوانیا سرمایه‌گذاری خواهد کرد که این سرمایه‌گذاری صرف تحقیق و توسعه در علم رباتیک خواهد شد.

تری گو، رئیس و بنیانگذار فاکس‌کان در این باره گفت: از اظهارات باراک اوباما درخصوص رنسانس تولیدی در آمریکا استقبال می‌کنیم و به این دلیل پنسیلوانیا را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌ایم که شرکت ما در حال حاضر فعالیت اندکی در این ایالت دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این سرمایه‌گذاری در حالی صورت می‌گیرد که شرکت فاکس‌کان به دلیل رعایت نکردن حقوق کارگران در کارخانه‌های خود در چین به شدت مورد انتقاد قرار دارد.

در سال ۲۰۱۰ حداقل ۱۳ کارگر در کارخانه‌های این شرکت در چین به دلیل افسردگی و فشار زیاد کاری دست به خودکشی زدند.

ارسال نظر