• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91157

دوباره «دولت بیکاری»؟

گزارش مرکز آمار: دولت تدبیر ماهانه فقط ۹۴۵۰ شغل خالص ایجاد کرد

مستندات مرکز آمار ایران نشان می دهد، دولت تدبیر در ایجاد شغل برای مردم ایران با شکست مواجه شده و خالص اشتغالزایی در «دولت بیکاری» ماهانه ۹۴۵۰ شغل بوده است.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز به نقل از تسنیم، روز گذشته حسن روحانی در گزارش به مردم بار دیگر ادعا کرده دولتش سالی 700 هزار شغل ایجاد کرده است، آماری که بارها خلاف بودنش مطابق گزارش های رسمی مرکز آمار ایران اعلام شده است.

طبق گزارش رسمی مرکز آمار ایران، در تابستان سال 92 که دولت جناب آقای روحانی مستقر شده بود، جمعیت فعال کشور 24 میلیون و 754 هزار نفر، جمعیت بیکار 2 میلیون و 563 هزار نفر و کل جمعیت شاغل کشور 22 میلیون و 191 هزار نفر بوده است.

همچنین، طبق گزارش رسمی مرکز آمار ایران در پایان سال 95 یعنی پس از  42 ماه جمعیت فعال کشور به 25 میلیون و 791 هزار نفر رسید که از این میزان 3 میلیون و 203 هزار نفر بیکار و 22 میلیون و 588 هزار نفر شاغل بوده‌اند. یعنی در این دولت به طور خالص طی سه سال و نیم تنها 397 هزار شغل ایجاد شده است .

بر این اساس، دولت تدبیر در این سالها به طور خالص ماهانه 9450 و سالانه 113 هزار شغل ایجاد کرده نه 700 هزار شغل ، و بر همین اساس، بزرگترین کارنامه منفی این دولت شکست برنامه های اشتغالزایی است و بهترین تعبیر برای این دولت شاید "دولت بیکاری" باشد.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و اقتصادتایمز صرفا آن را بازنشر کرده است.

 

ارسال نظر