• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91102

هیئت دولت مصوب کرد:

افزایش 27 درصدی حقوق در انتظار بازنشستگان

رئیس امور نظام های پرداخت و مدیریت مشاغل سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: براساس بند 2 مصوبه امروز هیئت دولت حقوق بازنشستگان سنوات قبل به میزان تا 27 درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، شاه نظری افزود: در مصوبه امروز هیئت دولت برای اولین بار در راستای افزایش حقوق بازنشستگان و همسان سازی حقوق آنان، میزان دریافتی کل بازنشستگان در مقایسه با سال قبل 15 درصد رشد خواهد داشت که پس از همسان سازی این افزایش برای بازنشستگان سنوات قبل تا 27 درصد نیز خواهد رسید.

وی همچنین گفت: براساس این مصوبه در سال 96 حقوق بازنشستگان دارای 30 سال خدمت با احتساب ضریب افزایش و همسان سازی کمتر از یک میلیون و یکصد و پنجاه هزارتومان نخواهد بود.

شاه نظری درباره مصوبه دیگر هئیت دولت که امروز ابلاغ شد، افزود: قانونگذار این اختیار به دولت داده که ضریب حقوق کارکنان دولت را اعلام کند و دولت نیز براین اساس ضریب رشد حقوق را 10 درصد اعلام کرده است.

رئیس امور نظام های پرداخت و مدیریت مشاغل سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: این مصوبه ضریب سال را اعلام می کند به این معنی که حقوق کارکنان در سال 96 در  مقایسه با سال 95 ده درصد افزایش خواهد یافت و این همان افزایش سالیانه حقوق شاغلین خواهد بود که هر ساله مجلس اختیار آن را به دولت می دهد و دولت می تواند متناسب با وضعیت اقتصادی ضریب آن را اعلام کند.

شاه نظری تصریح کرد: امروز مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت، اساتید دانشگاه ها، قضات و شاغلین موسسات عمومی غیر دولتی ابلاغ شد و از یکم فروردین ماه سال 96 باید اجرایی شود.

 

ارسال نظر