• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 91093

تعطیلی زنجیره ای برندهای وطنی در دولت یازدهم

روغن جهان هم تعطیل شد

کارگر روغن جهان که زیرمجموعه داروگر است اخراج شده اند و در راستای تعطیلی مجموعه داروگر شرکت هایی مانند روغن جهان نیز که زیرمجموعه این شرکت بوده تعطیل شده اند.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز، یک فعال کارگری در گفتگو با تسنیم با  اشاره به این که فعالیت روغن نباتی جهان تعطیل شده است گفت:200  کارگر ازکارخانه جهان اخراج شده اند. جهان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کارخانجات تولید روغن در ایران است.

این تعطیلی در راستای تعطیلی شرکت داروگر است چرا که  به گفته ی یک عضو سابق انجمن شویندگان تولی پرس، تولید داور،کیوان و روغن جهان زیرمجموعه شرکت داروگر هستند.

به گزارش تسنیم، شرکت داروگر 2 هزار و500 نیروی انسانی فعال داشته است که به ازعان حبیبی رئیس شورای کارگران کارخانه داروگر، این کارخانه به دلیل بدهی پلمب است و با تعدیل های انجام شده حتی 30 مراکز پخش خود را هم تعطیل کرده  و امروز 450 کارگر دارد.

کریمی دبیرخانه کارگر استان قزوین نیز در همین ارتباط بیان کرده است: کارگران زیادی را از تولی پرس اخراج کرده اند، البته در کنار این واحد تولیدی 60 شرکت دیگر هم هستند که حقوق کارگران را 2 ماه تا یک ساله پرداخت می‌کنند. به اعتقاد ما نباید به دلایلی کارگران را پایان قرارداد کنند زیرا همین امر مشکلات زیادی را برای آنها به وجود آورده است.

 

ارسال نظر