• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 90451

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور:

بسیج تجار کشور پس از ۳۵ سال راه‌اندازی شد

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور با بیان اینکه پس از ۳۵ سال بسیج تجار کشور راه‌اندازی شد، گفت: بسیج بازوی قدرتمند اصناف است و همدلی میان بسیج و اصناف باید بیش از گذشته گسترش پیدا کند.

به گزارش آژانس خبری اقتصادتایمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی روز یکشنبه در سومین همایش ملی اصناف، طلایه داران ایثار و پیشگامان اقتصاد مقاومتی که در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: اصناف نخستین گروهی هستند که دعوت امام خمینی (ره) را لبیک گفتند.

وی ادامه داد: اصناف در دوران دفاع مقدس در سه جبهه حاضر شدند که یکی درگیری های فیزیکی بود که بیش از 10 هزار شهید تقدیم کرد، دوم تامین و تدارک جبهه های جنگ و سوم در بحث تعمیر و نگهداری ادوات و تجهیزات جنگی بود که کارهای خارق العاده ای انجام داد.

فاضلی که در پنجمین روز هفته دفاع مقدس با عنوان ” اقتصاد مقاومتی، پشتیبانی مردمی و اصناف، آمادگی دفاعی” سخن می گفت، اظهار کرد: امروز دشمن در عرصه های اقتصادی و فرهنگی وارد شده که اصناف در دو بخش طلایه دار مبارزه با دشمن هستند.

وی گفت: اصناف در عرصه اقتصادی به واسطه کثرت جمعیتی و حضور در جای جای کشور ، می توانند در بخش فرهنگی حرف نخست را بزنند چون اصناف سربازان عرصه اقتصادی هستند.

فاضلی همچنین بر لزوم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در عمل و نه شعار تاکید کرد و افزود:اصناف در جهت اشتغالزایی نقش مهمی دارند که باید از سوی مسئولان مورد حمایت قرار بگیرند.

وی ادامه داد: در روزهای نخست دفاع مقدس، نیروهای مردمی و سپاه در بدترین شرایط و بدون داشتن تسلیحات روز نظامی جنگیدند و موفق شدند دستاوردهای زیادی را ایجاد کنند .

فاضلی گفت: امروز برای مقابله با دشمن باید تقویت رهبری و تقویت سپاه را در دستور کار اصلی برنامه ها قرار بدهیم و مراقب باشیم دشمن در اصناف نفوذ نکند .

پس از 35 سال بسیج تجار کشور راه اندازی شد

در این مراسم همچنین غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف کشور با تأکید بر این که در سال اقتصاد مقاومتی وظیفه ی ما عدم تبعیت از دشمنان نظام است، اظهار داشت: اگر بازار و اصناف بدانند که دشمن اقتصادی در کمین ماست، دیگر به سراغ فروش کالای خارجی نمی روند.

وی افزود: دشمن در حملات نظامی علیه کشور ما شکست خورده و هم اینک نقطه ی ضعف ما را در مباحث اقتصادی می داند و قصد نابودی ما را دارد؛ بنابراین ساده اندیشی است که فکر کنیم در این مقطع دشمن به ما کمک می کند.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در ادامه جهاد کبیر را در مقطع فعلی به معنای عدم تبعیت از دشمن و رونق بخش تولید داخلی عنوان کرد و ضمن اشاره به همدلی مردم در دهه 60 و انتقاد از اشرافی گری و سود طلبی در جامعه در شرایط فعلی،  گفت: در دهه 60 این احساس به میان آمد که در بین ما دشمنی وجود دارد و به همین دلیل همه یک دل شدند اما متاسفانه هم اکنون فکر می‌کنیم که دیگر دشمنی وجود ندارد.

وی همچنین راه اندازی بسیج اتاق اصناف ایران را مورد اشاره قرار داد و در ادامه با یادآوری فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه اصناف بازوان قدرتمند نهضت هستند، گفت: بسیج بازوی قدرتمند اصناف است و همدلی میان بسیج و اصناف باید بیش از گذشته گسترش پیدا کند.

وی در پایان این خبر را اعلام کرد که پس از 35 سال بسیج تجار کشور راه‌اندازی شد.

ارسال نظر