• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82549

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با توجه به ارزبری کم خودروهای پرتیراژ سایپا، افزایش قیمت قابل توجهی در این خودروها نخواهیم داشت.

به گزارشاقتصاد تایمزسعید مدنی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سرنوشت محاسبه قیمت خودروها با ارز آزاد، اظهار کرد: با توجه به ارزبری پایین خودروهای پرتیراژ سعی می‌کنیم با افزایش تولید و بهره‌وری، بخشی از زیان‌های تولید را جبران کنیم.

وی ادامه داد: قیمت خودروهای با ارزبری بالا نیز متناسب با تفاوت قیمت ارز و با نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت، شورای رقابت و با کسب مجوزهای مربوطه تعیین خواهد شد البته در خودروهایی مانند مگان تغییر قیمت نخواهیم داشت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت مشکلات خودروسازان درباره کاهش هزینه‌های تولید و هماهنگی با ارگانهای ذیربط و رفع مشکلات پیش رو را پیگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: نتیجه این اقدامات کمک می‌کند تیراژ تولید محصولات افزایش یافته و به نوعی خودروهای خود را از ضرر خارج کنیم.

وی ادامه داد: به این ترتیب در قیمت خودروهای پرتیراژ که عمدتاً توسط اقشار ضعیف جامعه استفاده می‌شوند تغییر قابل توجهی نخواهیم داشت.

مدنی درباره تاثیرات تحریم بر صنعت خودرو اظهار کرد: تحریم هزینه‌های مضاعفی را به خودروسازان تحمیل کرده است اما اقدامات دولت تدبیر و امید در رفع مشکلات داخلی باعثشده تا عملکرد بهتری در مقابله با تحریم داشته باشیم.

ارسال نظر