• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82515

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بسیاری از خودروهای پرتیراژ افزایش قیمت معناداری نخواهند داشت، گفت: قیمت خودروهای پرتیراژ کماکان همان قیمت‌های قبلی است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از پرشین خودرو، موضوع افزایش قیمت خودرو شب گذشته(۶ آبان ماه) در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور محسن صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و هاشم یکه زارع مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو مورد بحثو بررسی قرار گرفت.
در ابتدای برنامه محسن صالحی‌نیا در پاسخ به سوالی مبنی براینکه مردم انتظار کاهش قیمت خودرو را داشتند پس چرا به یک باره از افزایش قیمت سخن گفته شد، گفت: افزایش قیمت خودرو را در هیچ یک از اظهار نظرات مسئولین به جز وزیر صنعت، معدن مشاهده نکرده‌ام.
وی با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر مردم انتظار داشتند قیمت خودرو کاهش یابد، افزود: در رابطه با تعیین قیمت خودرو فرمول مشخصی از سوی شورای رقابت مشخص شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد خودروهای ما پرتیراژ است، اظهار داشت: این خودروهای پرتیراژ ارزبری پایینی دارند.
خودروهای پرتیراژ افزایش قیمت معناداری نخواهند داشت
صالحی‌نیا با تاکید براینکه بسیاری از خودروهای پرتیراژ افزایش قیمت معناداری نخواهند داشت، خاطر نشان ساخت: قیمت‌های تعیین شده توسط شورای رقابت برای خودروها براساس همان فرمول مورد نظر است و باید گفت قیمت خودروهای پرتیراژ کماکان همان قیمت‌های قبلی است بنابراین افزایش قیمت مشمول خودروهای پرتیراژ نمی‌شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه افزایش تیراژ خودرو را در شش ماهه دوم سال نسبت به شش ماهه اول سال مشاهده خواهیم کرد، گفت: افزایش هزینه‌ها را جبران خواهیم کرد با این حال ممکن است افزایش قیمت به صورت محدود و مختصر در مدل‌هایی که دارای تیراژ پایینی هستند، صورت بگیرد.
برگزاری جلسات مستمر با وزیر صنعت، معدن و تجارت
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی براینکه در صنعت خودروسازی چه تصمیمات دیگری اتخاذ شده است، ادامه داد: شورای سیاست‌گذاری قیمت خودرو از سالیان گذشته در وزارت صنایع و معادن قبلی شکل گرفته بود و خوشبختانه در دولت جدید با حضور مهندس نعمت زاده جلساتی به صورت مستمر و به صورت دو هفته یک بار برگزار می‌شود به گونه‌ای از زمان حضور وی شاهد برگزاری مستمر و ممتدی در این جلسات هستیم.
وی در ادامه اظهار داشت: در این جلسات ابلاغیه‌ای به خودروسازان داده شد که براساس آن باید حداقل ۹۰۰ هزار دستگاه بسازیم هر چند تولید شش ماهه اول سال جاری گویای این مطلب است که رسیدن به این مهم مشکل خواهد بود.
صالحی‌نیا با بیان اینکه با همت خودروسازان تلاش خواهیم کرد تا در این تیراژ بتوانیم تولیدات خود را عرضه کنیم، ادامه داد: در جلسات شورای عالی سیاست گذاری خودرو محدودیت‌هایی در رابطه با بروکراسی حاکم بر خودروسازان وجود دارد که مورد بحثو بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر