• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89453

 هشدار آبفا نسبت به خطر دستگاه‌های تصفیه آب فقط در تهران

مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان تهران، گفت: برخی تاسیسات منازل از قبیل لوله کشی ها و آبگرمکن یا پکیج های استفاده شده به مرور زمان دارای اشکالاتی می شوند که نیازمند تعمیر و نگهداری می باشد، در غیر این صورت در کیفیت آب اثرگذار خواهد بود.

به گزارش اقتصادتایمز، مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان تهران گفت: دستگاه های تصفیه آب در تهران کارایی ندارد و آب را به قدری سبک می کند که املاح مفید آب را از بین برده که برای سلامتی انسان خطرناک است.

 

احمد مشیری در خصوص ادعای برخی فروشندگان دستگاه های تصفیه آب مبنی بر بی کیفیتی آب شرب، افزود: شهروندان توجه داشته باشند قضاوت در مورد کیفیت آب حتما باید از آب برداشت شده از نزدیک ترین شیر به کنتور مشترک باشد.

 

وی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب متولی کیفیت آب خروجی از شیر آشپزخانه و یا سایر شیرهای داخل واحدهای مسکونی نیست چرا که اگر لوله های داخل خانه مشترک فرسوده و سوراخ شده باشد، آب دارای رنگ، بو و قطعات فلزی می شود.

 

مدیر کنترل کیفی آب وفاضلاب استان تهران اظهار داشت: برخی از مجتمع های مسکونی دارای مخازن آب هستند که هر از گاهی باید داخل آنها شسته شود و اگر این اقدام صورت نگیرد بر روی کیفیت آب در درازمدت تاثیر خواهد گذاشت.

 

مشیری خاطرنشان کرد: شهروندان برای قضاوت می توانند اولین شیر بعد از کنتور منزل خود را با وسواس کنترل کنند و اگر ایرادی احساس کردند با شماره 122 تماس بگیرند و درصورتی که آب داخل منزل مشترکین نیز دارای مشکلاتی بود، می توانند از طریق همن شماره کمک فکری بگیرند.

 

وی با اشاره به وجود برخی راهکارهای استفاده از تجهیزات آب در منازل، گفت: مخزن آبی که در منازل نصب می شود حتما باید سفید باشد تا داخل آن دیده شود و این در حالی است که باید از قرار دادن آن در زیر نور خورشید جلوگیری شود چرا که در درازمدت بر مخزن تاثیر گذاشته و پلی اتین نیز بر کیفیت آب تاثیر خواهد گذاشت.

 

مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان تهران، افزود: برخی تاسیسات منازل از قبیل لوله کشی ها و آبگرمکن یا پکیج های استفاده شده به مررو زمان دارای اشکالاتی می شوند که نیازمند تعمیر و نگهداری می باشد، در غیر این صورت در کیفیت آب اثرگذار خواهد بود.

 

مشیری بار دیگر با اشاره به اینکه آب شرب تهران نیازمند هیچ دستگاه تصفیه آبی نیست، خاطرنشان کرد: این دستگاه ها تنها اقدام به شیرین کردن آب می کنند و تنها باید در مناطقی که آب دارای شوری یا لب شور باشد، مورد استفاده قرار گیرد.

 

وی توضیح داد: متاسفانه برخی از فروشندگان این دستگاهها با شیادی از طریق دو الکترود آب شرب را مورد آزمایش قرار می دهند و کدر شدن آن را توجیهی بر بی کیفیتی آب قرار می دهند در صورتی که اگر برای آب بسته بندی نیز همین آزمایش انجام شود، آب کدر تر می شود زیرا این خاصیت الکترودها است.

 

مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان تهران اضافه کرد: این فروشندگان هیچ ارتباطی با این سازمان نداشته و چنین ادعاهایی تنها برای عرضه محصولات خودشان است.

ارسال نظر