• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 89116

نتایج آزمایشات آلودگی مرغ‌ها به سرب تا ۳ هفته آینده اعلام می شود

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر گفت: اخیرا تیمی برای پایش آلودگی مرغ ها به سرب در نظر گرفته شده که نتایج آن تا سه هفته آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش اقتصادتایمز، رحمت الله حافظی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص بحث مطرح شده در ارتباط با آلودگی مرغ ها به سرب گفت: آخرین گزارشی که مبنی بر آلودگی بیش از استاندارد مرغ به سرب بود مربوط به سال 91 است که  اسفند 92 به شورای شهر گزارش شد و مستندات آن نیز موجود است.

 

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: اخیرا در همین راستا تیمی مسئول رسیدگی به این موضوع قرار گرفته اند که پایش را انجام دهند و حداکثر تا دو یا سه هفته آینده گزارش آن تحویل داده می شود که آیا در حال حاضر نیز مرغ ها میزان آلودگی بالاتر از حد استاندارد را دارا هستند یا خیر.

 

وی افزود: اما در این زمینه مطالعاتی نیز انجام شده که به نظر می رسد مواد اولیه ای که برای تهیه مکمل و خوراک طیور مورد استفاده قرار می گیرد باید توسط وزارت جهاد و کشاورزی مورد نظارت بیشتری قرار گیرد.

 

حافظی در ادامه بیان داشت: امیدواریم نتایج حاصل از پایش انجام شده حاکی از سلامت و رعایت استاندارد در مرغ باشد اما در غیر این صورت قطعا علت را باید در مواد اولیه تهیه مکمل و خوراک طیور جستجو کرد که باید مداخلاتی در آن صورت گیرد.

 

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: در صورتی که اختلالی در روند اجرای پایش صورت نگیرد نتیجه نهایی حداقل تا سه هفته آینده ارائه خواهد شد.

ارسال نظر