• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86947

جراح و دندانپزشک کودکان علائم سندروم شیشه شیر را پوسیدگی همه دندان‌ها در تمام سطوح عنوان کرد و گفت: علت اصلی ایجاد این بیماری خوردن شیر هنگام شب‌ است اما می‌توان با جایگزین کردن آب به جای شیر از بروز این بیماری جلوگیری کرد.

به گزارشاقتصاد تایمزپریسا مهر‌اشتیاق در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به پرسش شهروندان در مشاوره سلامت اظهار داشت: نوزادان از ۶ ماهگی به بعد نیازی به استفاده از شیر(شیشه یا شیر مادر) ‌هنگام شب ندارند چرا که این امر می‌تواند به پوسیدگی دندان کودک منجر شود.

جراح و دندانپزشک کودکان گفت: کودکانی که عادت به استفاده از شیر، هنگام شب دارند به صورت ناگهانی تمام دندان‌هایشان شروع به پوسیده شدن می‌کند و به سندروم شیشه شیر مبتلا می‌شوند چون ترشح بزاق هنگام شب کم است.

مهر اشتیاق افزود: در این بیماری پوسیدگی با سرعت زیادی پیشرفت می‌کند و چون سن کودک کم است به درمان سنگین دندانپزشکی نیازمند است پس به ناچار کودک بیهوش شده و درمان تحت بیهوشی انجام می‌شود.

این دندانپزشک تصریح کرد: علت اصلی ایجاد سندروم شیشه شیر، خوردن شیر شب ‌هنگام است، اما می‌توان با جایگزین کردن آب به جای شیر از بروز این بیماری جلوگیری کرد.

وی علائم این بیماری را پوسیدگی تمام دندان‌ها در تمام سطوح عنوان کرد و گفت: این پوسیدگی به صورت سریع پیشرفت می‌کند و بافت دندان به علت شدت پوسیدگی تکه تکه کنده می‌شود.

جراح و دندانپزشک کودکان افزود: بروز این بیماری در کودکان یک تا سه ساله شیوع بیشتری دارد.

شهروندان ایرانی از سراسر کشور می توانند سؤالات خود را درباره مسائل بهداشتی و درمانی با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۱۱۶۶۷ یا ایمیل moshaversalamat @ farsna. com با خبرنگاران گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در میان بگذارند.

ارسال نظر