• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 86922

مطالعات پزشکی تایید می‌کند که برای رفع درد و ناراحتی زانو در بسیاری از موارد فیزیوتراپی راه‌حل بهتری از عمل جراحی است به ویژه در مواقعی که جراحی‌های غیرضروری برای مقابله با مشکلات زانو انجام می‌شوند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، در مطالعه‌ای که توسط گروهی از پزشکان فنلاندی انجام گرفت، مشخص شد توصیه به عمل جراحی برای درمان ضایعه آسیب‌دیدگی «مینیسک زانو» باید تنها برای گروه اندکی از این بیماران صورت گیرد چون در بسیاری از مبتلایان به ناراحتی‌های زانو، فیزیوتراپی بهترین گزینه درمانی است.

اگرچه طبق بررسی‌های پزشکان فنلاندی عمل جراحی در این زمینه کمک‌کننده است اما لازم است تنها روی بیماران جوان و در موارد پارگی مینیسک زانو در اثر آسیب‌های شدید حین ورزش انجام شود. در حالی که در ۸۰ درصد موارد که این آسیب‌دیدگی در اثر سالخوردگی و ساییدگی به مرور زمان رخ می‌دهد، ‌ جراحی باید تا حد زیادی محدود شود.

در این بررسی پزشکان فنلاندی اقدام به انجام عمل جراحی روی گروهی از بیماران کرده و برای گروه دیگر فیزیوتراپی را توصیه کردند.

پزشکان فنلاندی پس از گذشت یک سال از شروع این مطالعه مشاهده کردند که در بیشتر بیماران در هر دو گروه به میزان قابل توجهی از درد زانوهایشان کاسته شده است.

«دیوید جوسوار» از آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا در این رابطه گفت: نتایج این مطالعه تاییدی بر از یافته‌های قبلی است که نشان دادند جراحی زانو برای تمام بیماران موثر نیست.

ارسال نظر