• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85611

رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران یکی از مشکلات مردم در اکثر مناطق تهران را مساله تهاترهای عمرانی دانست و گفت: این بحثبرای شورای شهر دارای شبهه است و ما مصمم هستیم مسئولین ذی ربط را به شورا فرا بخوانیم تا توضیحات خود را برای شفاف سازی قراردادهای تهاتری ارائه دهند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل ازفارس، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر گفت: مشکلاتی که در ملاقات با مردم عنوان می شود اکثرا در حوزه شهرسازی و معضلات ناشی ازبافت های فرسوده است. با توجه به اینکه شهر تهران زلزله خیز و دارای چند گسل مهم است باید به موضوع نوسازی بافت فرسوده توجه ویژه ای داشت، چراکه در هنگام وقوع زلزله شاهد تخریب صد در صدی در محدوده بافت فرسوده خواهیم بود و امکان امداد رسانی به این محدوده بسیار مشکل خواهد بود بنابراین یکی از برنامه های مهم شورای چهارم شهر تهران رفع معضل بافت های فرسوده می باشد درهمین راستا باید با تعامل با دولت و بانک های عامل و جلب مشارکت های بخش خصوصی بسته های تشویقی را برای تجمیع پلاک های ریزدانه در بافت فرسوده در نظر گرفت تا هر چه سریعتر این مشکلات رفع شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات مردم در اکثر مناطق تهران مساله تهاترهای عمرانی است که این بحثبرای شورای شهر دارای شبهه است و ما مصمم هستیم مسئولین زیربط را به شورا فرا بخوانیم تا توضیحات خود را برای شفاف سازی قراردادهای تهاتری ارائه دهند چراکه اکثرا پیمانکاران در مناطق مختلف تهران از عدم اجرای عدالت در مناقصه ها و عدم تسویه به موقع حساب ها گلایه مندند. البته این مشکل در شهرداری منطقه ۱۴ بخوبی مدیریت شده است.

سالاری با تاکید لزوم افزایش درآمدهای پایدار شهر تهران افزود: متاسفانه یکی از مشکلاتی که در شهرداری تهران وجود دارد اینست که شهرداری سهم خود از املاک مشارکتی را جهت کسب درآمد بفروش می رساند. رویکرد اصلی شهرداری تهران باید در جهت افزایش درآمدهای پایدار باشد و راهکار اصلی در این زمینه جلب مشارکت های بخش خصوصی است. مشارکت بخش خصوصی در مجموعه های چند منظوره موجب می شود که شهرداری سهم خود را از املاک نفروشد و به بخش خصوصی اجاره دهد. شورای شهر چهارم نیز بر روی این موضوع حساس است و ما معتقدیم باید به نقطه ای برسیم که در آینده بدون فروش تراکم برای شهر تهران کسب درآمد کنیم.

ارسال نظر