• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85598

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان، گفت: با توجه به پتانسیل خوب بانوان در فعالیت‎های اقتصادی به ویژه در حوزه کشاورزی، لازم است تا زمینه حضور بانوان دراین عرصه فراهم شود.

به گزارشاقتصاد تایمزآذر آوازه در گفت‌وگو باایسنا - منطقه زنجان، اظهارکرد: حضور زنان درعرصه‎های مختلف تولید علم و اقتصاد بسیار چشم‌گیر شده است، به طوری که در حال حاضر بیش از۵۰ درصد ورودی دانشجویان از بانوان هستند و در زمینه تولیدات علمی نیز فعالیت‎های قابل توجهی را انجام داده‌اند.

وی افزود: اولین استاد تمام در دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان از رده بانوان است که بیانگر حضور سازنده زنان درعرصه تولیدات علمی است.

آوازه تصریح کرد: حضور بانوان در زمینه تولیدات اقتصادی نیز بسیار موثر و سازنده است که باید توجه داشت که این حضور نیاز به زیرساخت‎هایی دارد و جامعه باید در اختیار آن‎ها قرار دهد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان تاکید کرد: این حضور به ویژه در بخش کشاورزی قابل توجه است، به گونه‌ای که میانگین حضور بانوان زنجانی در عرصه کشاورزی بالاتر از میانگین کشوری می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر حمایت دولت در این بخش بیشتر شود، قطعاً شاهد حضور بیشتر و موثرتر بانوان در این حوزه خواهیم بود.

آوازه با اشاره به فعالیت شهرک صنعتی بانوان زنجان، گفت: این شهرک از اهداف بلندمدت در راستای ایجاد زمینه اشتغال‎زایی بانوان است که تاکنون ۵۰ درصد از واحدهای آن واگذار شده است.

وی تصریح کرد: این شهرک در۲ فاز پیش‎بینی شده است که ۶۰ واحد فاز اول آن تقریباً تکمیل شده است که ۳۰ واحد واگذار شده و ۳۰ واحد هم توسط متقاضیان در حال تکمیل است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان تاکید کرد: در فاز دوم این شهرک نیز۶۰ واحد دیگر کلنگ‎زنی شده است که به مرور تکمیل و به بانوان متقاضی واگذار خواهد شد.

ارسال نظر