• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 85044

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: کتاب قرآن کریم بهترین ابزار کمک آموزشی برای تعلیم و تربیت صحیح فرزندان است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، منطقه کردستان، رویا جهاندوست در همایش استانی «نقش بانوان در خانواده متعالی» در سنندج، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در رابطه با مسایل تربیتی، اظهار کرد: کتاب قرآن کریم بهترین ابزار کمک آموزشی برای تعلیم و تربیت صحیح فرزندان است.

وی با اشاره به اینکه برای شناخت جایگاه امروز زنان ایرانی باید وضعیت جهانی زنان را در جوامع دیگر مورد بررسی قرار دهیم، افزود: امروزه در جهان ۲.۵ میلیارد نفر دین مسیحیت را دارند که بنیانگذار و پایه ریز آن یک زن قرآنی است.

جهاندوست با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ دین الهی در جهان وجود دارد، عنوان کرد: متاسفانه امروزه مباحثی چون امانسیم و سکولاریسم بزرگترین مشکل را برای ادیان الهی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه تفکرات صهیونستی امروزه جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است، اعلام کرد: امروزه صهیونسیت ها موازین دینی و فرهنگی ما را نشانه گرفته اند و با ساخت فیلم های ضد اسلامی و به راه انداختن کانال های ماهواره ای آسیب هایی را متوجه فرزندان ما کرده اند.

به گفته مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش، امروز آن چیزی که غرب به آن رسیده ناتوانی در تحکیم بخشیدن به بنیان خانوادههاست که در این زمینه ما باید بسیار هوشیارانه عمل کنیم و تجربه ناکام آنها را تجربه نکنیم.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم تعمیق تعالیم دینی و باورهای قرآنی در خانواده ها، بیان کرد: مادران در خانواده ها مهمترین نقش را در تربیت صحیح فرزندان ایفا می کنند.

جهاندوست به ضرورت تاسی و الگوگیری زنان جامعه از حضرت فاطمه(س) تاکید و ذکر کرد: ریشه دین در حضرت فاطمه(س) است که باید از ایشان درس بگیریم.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: فرهنگیان سبک زندگی اسلامی را برای دانش آموزان تبیین کنند و آنها را از اهداف پشت پرده دشمنان اسلام آگاه کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش همچنین تاکید کرد: معلمان الگوهای متعالی برای دانش آموزان ارائه دهند و آنها را به کسب علم و دانش که مایه حیات انسان ها است ترغیب کنند.

وی در پایان یادآور شد: برای نقش زنان هر چقدر در جامعه سرمایه گذاری مادی و معنوی کنیم بازهم کم است و هیچ کاری نکرده ایم.

ارسال نظر