• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84605

رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن با بیان اینکه در حال حاضر منتظر تصویب نهایی بودجه سازمان هستیم، گفت: بر اساس بودجه، میزان یارانه مراکز نگهداری افراد معلول ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارشاقتصاد تایمزهمایون هاشمی در گفت‌وگو باایسنا، ضمن اشاره به روز جهانی معلولان افزود: شعار این روز تحت عنوان " موانع را بشکنیم و درها را باز کنیم " در روز ۱۲ آذرماه نامگذاری شده است و سازمان بهزیستی در سراسر کشور برنامه‌های جامعی را به همین منظور در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه به مفهوم معلولیت در بستر جامعه باید توجه بیشتری شود، ادامه داد: نگاه عمومی جامعه به افراد معلول باید اصلاح شود چه بسا افرادی در سطح جامعه دارای معلولیت هستند اما از توانمندی‌های بالایی برخوردارند و معلولیت موجب محدودیت آنها نشده است.

هاشمی با بیان اینکه سازمان بهزیستی برای اجتماعی کردن امور خیریه و رسیدگی به وضعیت معلولان تاکید دارد گفت: همه ایرانیان در امور خیریه مشارکت دارند و سازمان بهزیستی نیز تمام توان خود را به کار گرفته است و گامهای موثر در ارتقای توانمندی افراد معلول برداشته است.

رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه گفت: حضور انجمن‌های مردم نهاد در حوزه معلولان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در این بخش بسیار موثر است و با استفاده از مشارکت‌های مردمی می‌توان به درصد بیشتری از افراد معلول خدمات رسانی کرد.

وی با اشاره به اینکه بهسازی معابر عمومی و رفاه حال معلولان برعهده سازمان شهرداری و استانداری است، افزود: رفاه در سطح جامعه برای تمامی افراد از جمله معلولان باید به طور برابر و یکسان باشد.

هاشمی با بیان اینکه حضور معلولان در جامعه ضرورت دارد، گفت: با یکپارچه سازی معلولان و ورود آنها به جامعه باید از حداکثر ظرفیتهای این افراد استفاده کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تلاشهای وسیعی در جهت حضور معلولان با رویکرد توانمندسازی در جامعه انجام شده است ادامه داد: اجرای طرحهای توانمندسازی و تعریف شاخص‌های مربوطه از یک طرف و توزیع وسایل و تجهیزات از سویی دیگر و همچنین ایجاد فرصت برای مشخص کردن مسیر واقعی برای افراد توان یاب از جمله فعالیت‌هایی است که در این زمینه انجام شده است.

ارسال نظر