• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84132

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: شهروندان تا پایان امسال برای تعویض کارت‌های پایان خدمت فرصت دارند.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، سردار کریمی در این باره گفت: بیش از ۹۵ درصد از کارت‌های پایان خدمت کمتر از یک ماه تعویض می‌شوند اما از آنجا که اطلاعات برخی از کارت‌ها، متمرکز نیست، نیازمند استعلام از سازمان نیروهای مسلح هستیم، بنابراین تعویض این کارت‌ها بیش از یک ماه به طول می‌انجامد.

وی افزود: پس از مراجعه افراد به دفاتر مراکز پلیس + ۱۰ و ارائه درخواست برای تعویض کارت، مدارک کمتر از یک هفته به سازمان وظیفه عمومی می‌رسد سپس پیامکی مبنی بر دریافت و بررسی مدارک متقاضی به او ارسال و پس از اخذ تائیدیه اطلاعات و پست کارت هوشمند، طی ارسال پیامکی شماره پستی به صاحبان کارت اعلام می‌شود.

به گفته جانشین سازمان وظیفه‌عمومی ناجا افراد پس از ارسال مدارک خود می‌توانند ضمن تماس با تلفن ۰۹۶۴۸۰ پیگیر آخرین وضعیت درخواست کارت هوشمند باشند و کارشناسان ما نیز به طور مستقیم پاسخگوی سئوالات آنان هستند.

وی ادامه داد: در سامانه پیامک سازمان وظیفه‌عمومی متقاضیان می‌توانند با ارسال علامت سوال(؟) به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ از آخرین وضعیت تعویض کارت خود مطلع شوند.

وی درباره وجود کارت‌های معافیت یا پایان خدمت جعلی در هنگام تعویض گفت: در روند تعویض کارت‌های قدیمی، از آنجا که برخی از کارت‌ها، فاقد اصالت بودند، ماموران ما متوجه جعلی بودن آن شده و ضمن معرفی فرد خاطی به دستگاه قضایی، این افراد مجبورند که دوران سربازی را طی کنند.

کریمی افزود: متاسفانه افرادی هستند که تحت عنوان دلال ادعا می‌کنند که قادرند کارت‌های معافیت و پایان‌خدمت به شرط استعلام تهیه کنند، این افراد از سادگی برخی استفاده کرده و با دریافت مبالغ هنگفت، کارت جعلی به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

وی با تاکید براینکه سازمان وظیفه عمومی ناجا با ارائه راهکارهایی شرایط را سخت‌تر تا جعل کارت‌های معافیت امکان‌پذیر نباشد، افزود: مردم فریب این افراد را نخورند چرا که کسانی که در شوراها و کمیسیون‌های وظیفه عمومی مشغول به کارند، افرادی مجرب هستند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تاکیدکرد: تا پایان امسال مهلت تعویض کارت‌های پایان‌خدمت به اتمام می‌رسد، بنابراین مردم در زمان‌بندی اعلام شده برای تعویض کارت‌های خود اقدام کنند تا همکاران ما بتوانند سریع‌تر و در مدت زمان مقرر اقدام به تعویض کارت‌ها کنند.

ارسال نظر