• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84080

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در موسم عمره امسال ۱۵ هزار سهمیه دانشجویی، ۲ هزار نفر سهمیه اساتید و ۱۰ هزار نفر نیز به خانواده شهدا اختصاص داده شده است همچنین سهمیه عمره زوج‌های جوان تا ۱۰ روز آینده اعلام می‌شود.

به گزارشاقتصاد تایمزسعید اوحدی در گفت‌و گو با فارس گفت: سنت خوبی که در ایام اربعین هر ساله اتفاق می‌افتد حضور عشاق زیارت امام حسین(ع) است و حضورشان در قالب کاروان‌های پیاده‌روی در اربعین حسینی است این زائران به صورت پیاده به مرزها می‌روند و سپس از آنجا به سمت کربلا و نجف حرکت می‌کنند.

وی افزود: قطعاً سازمان حج و زیارت نمی‌تواند تمام این حضور را ساماندهی کند اما قطعاً ستادهایی توسط سازمان حج و زیارت در مبادی ورودی به عراق مثل مرزهای شلمچه، چذابه و عراق در نظز گرفته می‌شود و در آنجا زائران را تجهیز می‌کنیم که تا جایی که بتوانیم در خدمت زائران حسینی باشیم.

اوحدی افزود: برای مجموعه‌هایی نیز که از طریق سازمان حج و زیارت اقدام می‌کنند تمهیداتی لحاظ شده است که کاروان‌های بیشتری را بتوانیم در ایام اربعین به کربلا اعزام کنیم.

شورای عالی حج به زودی تشکیل می‌شود

وی در خصوص تشکیل شورای عالی حج گفت: باید دستور جلسه شورای عالی حج تدوین شود و لازم است که با بعثه مقام معظم رهبری و هم با ریاست جمهوری هماهنگ کنیم و امیدواریم به زودی بتوانیم این جلسه را برگزار کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص سهمیه‌های عمره سال جاری گفت: در موسم عمره امسال ۱۵ هزار سهمیه دانشجویی اعلام شد که قرعه کشی آن نیز انجام شد، ۲ هزار نفر سهمیه اساتید و ۱۰ هزار نفر نیز به خانواده شهدا اختصاص داده شده است.

اوحدی افزود: همه ساله سهمیه‌ای را به عنوان سهمیه طلاب و عددی را برای زوج‌های جوان اعلام می‌کردیم و امسال نیز سهمیه زوج‌های جوان تا ۱۰ روز آینده اعلام می‌شود.

ارسال نظر