• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 84066

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به تدوین برنامه سال ۹۳ این سازمان که براساس برنامه ۵ ساله طراحی شده، گفت: تحول اقتصادی و منابع انسانی از مهمترین رویکردهای برنامه‌ای سال ۹۳ اوقاف است.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام علی محمدی با بیان اینکه طی ۴ سال گذشته با ایجاد ۶ کارگروه تخصصی، بصورت جهادی در این سازمان کار شده است، اظهار داشت: نگرش سیستمی و حرکت برنامه‌ایی با تدوین برنامه ۵ ساله مبتنی بر چشم انداز ۱۴۰۴ و جهت دهی تمامی فعالیت‌های سازمان در قالب برنامه ‌سالانه نشانگر توجه مدیریت سازمان به حوزه راهبردی و حرکت برنامه‌ای است.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به ارزیابی عملکرد برنامه در طول سال افزود: از فرایند اجرای برنامه بصورت مستمر بازرسی و نظارت صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح‌ها و اقدامات گوناگون هم‌اکنون اوقاف در سطح کشور از صلابت و اقتدار کامل برخوردار است، تصریح کرد: هیچ بخش و اداره اوقاف در سراسر کشور، هم اکنون منفعل عمل نمی‌کند و تماماً برنامه‌ای عمل می‌شود که این امر موجب خروج سازمان اوقاف و امورخیریه از انزوا و اثرگذاری بیش از پیش آن شده است.

وی راه اندازی سامانه جامع بانک اطلاعاتی موقوفات و بقاع را حرکتی سیستمی و تغییر روش مدیریتی سنتی اوقاف به مدیریت مدرن تعبیر کرد.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه درآمد موقوفات در همان نیات مشخص شده، هزینه می‌شود، گفت: آسیب شناسی‌های لازم از عملکرد سازمان اوقاف طی ۴ سال گذشته، صورت گرفته و در راستای رفع نقایص و تقویت نقاط قوت برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: هم اکنون در ۶۳۰ نقطه کشور سامانه بانک اطلاعاتی و مدیریتی اوقاف طراحی شده است و در ۳۵۰ نقطه نیز اتوماسیون اداری اوقاف فعال است.

وی اضافه کرد: رویکرد اصلی و مهم برنامه‌ای سازمان اوقاف و امور خیریه در سال ۹۳، تحول اقتصادی و تحول منابع انسانی است که این رویکردها در تمامی برنامه‌ها، سایه خواهد انداخت.

ارسال نظر