• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 83356

در کمتر از ۱۲ ساعت

فرمانده انتظامی لاهیجان از دستگیری ۲ سارق زورگیر که از فرصت خالی بودن منزلی به هنگام عزاداری حسینی سوءاستفاده کرده بودند در کمتر از ۱۲ ساعت خبر داد.

به گزارشاقتصادتایمزبه نقل از فارس از لاهیجان، علی‌اکبر صمیمی صبح امروز در جریان گشت‌زنی از وضعیت ترافیکی این شهرستان به خبرنگار فارس گفت: یک مورد زورگیری از پیرزنی که در منزلش انجام شده بود توسط ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده شد و این مسئله به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان این‌که ردپای افراد سابقه‌دار در این سرقت و زورگیری پیدا شد، تصریح کرد: ماموران با انجام تحقیقات فنی و پلیسی و کنترل افراد سابقه‌دار به فرد مورد نظر رسیدند و او را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی لاهیجان با اشاره به این‌که فرد دستگیر شده در بازجویی اولیه همدست خود را لو داد و به زورگیری اعتراف کرد، گفت: با همکاری متهم و تلاش همه جانبه محل اختفای متهم دوم را شناسایی کردیم.

وی ادامه داد: در یک اقدام ضربتی متهم دوم دستگیر شد و در بازجویی به سه مورد سرقت سیم برق علاوه بر زورگیری اعتراف کرد.

صمیمی نحوه سرقت متهمان را تشریح کرد و افزود: پس از این‌که اعضای خانواده به قصد شرکت در مراسم عزاداری ماه محرم منزل را ترک کرده بودند پیرزن تنها در منزل حضور داشت و متهمان از این فرصت استفاده کردند و با پوشاندن سر و صورت خود با کلاه نقابدار وارد منزلش شدند و با تهدید چاقو دست و پا و دهان پیرزن را بستند و تمام النگوهای طلا را به زور از دست او درآورده و سپس متواری می‌شوند.

صمیمی با اشاره به این‌که تحقیقات از متهمان برای احتمال انجام سرقت‌های دیگر ادامه دارد، خاطرنشان کرد: تمام طلاهای به سرقت رفته در مخفیگاه سارقان کشف شد و متهمان در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.

وی از شهروندان لاهیجانی خواست تا این روزهای عزاداری مراقب منازل خود باشند و افراد سالمند را تنها نگذارند و احتیاط بیشتری داشته باشند و موارد مشکوک را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

ارسال نظر