• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82551

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ۱۷۰ قلم داروی بیماران سرطانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفت که سهم مردم از پرداخت هزینه‌ها از ۳۰ به ۱۰ درصد کاهش یافت.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، منطقه قم، سیدتقی نوربخش روز سه شنبه در دیدار با امام جمعه قم، گفت: وضعیت بیماری‌های صعب العلاج و سرطانی، رسیدگی به کاهش هزینه و مشکلات و ارائه خدمات رایگان در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین اخیرا بر اساس مصوبات، پرداخت مطالبات داروخانه‌ای به روز شده است که به زودی این مطالبات در سایر بخش‌های درمانی نیز به روز رسانی می‌شود.

محدودیت تحت پوشش قرار دادن فرزندان سوم خانواده‌ها رفع شد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، از رفع محرومیت تحت پوشش قرار دادن فرزندان سوم به بعد در خانواده‌ها خبر داد و گفت: این محدودیت برای فرزندان سوم به بعد برداشته شده و از این به بعد فرزندان سوم به بعد در خانواده‌ها تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند.

نوربخش در ادامه سخنان خود گفت: همه سعی و تلاش ما این است که رسالت حاکمیتی خود را به نحوی انجام دهیم که رضایت مردم را کسب کنیم و سازمانی موفق باشیم.

وی با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها، سازمان تامین اجتماعی با سعی و تلاش تعهدات خود را انجام داده است، گفت: در حال حاضر تلاش کرده‌ایم اقشار ضعیف همچون کارگران و بیماران صعب العلاج در بحثارائه خدمات درمانی و بیمه‌ای بصورت کامل تحت پوشش قرار بگیرند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور، گفت: بیش از ۳۷ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که ۱۲ میلیون و ۱۲۰ هزار نفر بیمه شده اصلی هستند که با خانواده‌ها ۳۴ میلیون نفر را تشکیل می‌دهند.

به گفته نوربخش، از این میزان بیش از سه میلیون نفر بیمه شده، مستمربگیر هستند.

ارسال نظر