• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82500

به گفته یک کارشناس افراد باید در انتخاب شغل خود به شناخت درست ویگی های رفتاری خود برسند.

به گزارشاقتصاد تایمزابراهیمی مقدم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در درجه اول به نظر می رسد شغل هر کس از درجه اهمیت زیادی برخوردار است و حتی تا حد زیادی نشان دهنده میزان هویت اوست تا جائیکه وقتی افراد به هم برخورد کنند یکی از سوالاتی که پرسیده می شود این است که چه کار میکنی و حتی کمتر می پرسیم حالت چطور است؟ پس کار را حال مهمتر است.
وی در مثالی دیگر گفت هنگامی که فردی به خواستگاری می رود از اولین سوالاتی که از وی پرسیده می شود این است که شغلش چیست
وی همچنین اظهار داشت: کار معمولا نشان دهنده موقعیت اجتماعی، ارتباطات و حتی میزان درآمد و به تبع آن جایگاه اقتصادی فرد است.
اما واقعیت امر این است که اکثر افراد از کار خود به اندازه کافی راضی نیستند.
ابراهیمی مقدم در توضیح بیشتر گفت: بعضی از افراد دچار حالتهای کارزدگی می شوند و میل و رغبت زیادی برای کار کردن ندارند و برعکس بعضی افراد مشکل اعتیاد به کار پیدا میکنند و به نحوی که تمام زندگی و وقتشان را کار در بر میگیرد. اما درو اقع اگر افراد کار مناسبی پیدا کنند که در آن هم احساس بالندگی داشته باشند و هم در آن رشد کنند و به موفقیت برسند و هم اینکه نیازهایشان به طور کامل برآورده شود به نحو رضایت بخشی سالیان سال تلاش خواهند کرد.
این کارشناس با اشاره به ویژگی های متفاوت افراد گفت: ویژگی های متفاوت افراد منجر به موفقیت در کارهای مختلف می شود به عنوان مثال اصولا خانم ها نسبت به آقایان با توجه به بعد عاطفی قوی ای که دارند در آموزش دوران ابتدایی پرستاری و.. موفق ترند ولی مردها در کارهایی که فعالیت جسمانی بیشتری می طلبد مدیریت، جابایی وسایل، مکانیکی و.. موفق تر هستند.
ابراهیمی مقدم در خاتمه گفت: ویژگی های شخصیتی افراد مختلف در به دست آوردن کارهای متفاوت موثر است مثلا کسی که معمولا آدم درون گرایی است در مشاغلی مانند کارآگاهی و حسابداری موفق تر هستند اما شغل هایی مثل ویزیتوری و یا راهنمای تور مناسب افراد برون گراست. بنابراین برای اینکه شغل مناسب داشته باشیم بهتر است با شناخت ویژگی های رفتاری خود و با کمک روانشناس شغلی انتخاب کنیم که هم در آن موفق باشیم و هم آینده بهتری داشته باشیم.

ارسال نظر