• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82468

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در نشست صمیمی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با کانون‌های بازنشستگی، گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی نیازمند همفکری بازنشستگان برای پیشبرد اهداف این سازمان است.

به گزارش اقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، دکتر سیدتقی نوربخش در دیدار با اعضای کانون مستمری‌بگیران و بازنشستگان شهرستان‌های تهران که به مناسبت در پیش بودن روز خانواده و تکریم بازنشستگان برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: کانون‌های بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌توانند با نظرات کارشناسی و دلسوزانه خود مدیریت سازمان تأمین‌اجتماعی را در رسیدن به اهداف این سازمان یاری کنند.

وی از قرار گرفتن ۱۷۰ قلم دارو در لیست بیمه خبر داد و اظهار کرد: پیش از این ۱۳۶ قلم دارو در لیست بیمه قرار داشت و ۳۴ قلم داروی دیگر را نیز برای کم کردن بار مشکلات بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تحت‌پوشش قرار دادیم تا دغدغه آنها در دوران بیماری کمتر شود.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی تصریح کرد: در شورای عالی بیمه، پروتزها به طور عام تحت‌پوشش بیمه قرار گرفت و دوره انتظار آن از ۵ سال به ۳ سال کاهش یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: تعامل مثبت با دولت و نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی به نفع بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی است و با پشتیبانی و حمایت این نهادها گام‌های مثبتی برای این سازمان برداشته خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: وجود مشکلات و برنامه‌ریزی‌های درازمدت باعثنشده از مسایل و مشکلات روزمره سازمان غافل شویم. این سازمان باید با برنامه اداره شود و معتقدم تمامی مسایل و مشکلات را می‌توانیم با برنامه‌ریزی درست، حل کنیم.

وی با بیان اینکه در بخش درمان عملکرد و فضای فیزیکی مراکز درمانی سازمان در آینده بهتر خواهد شد، افزود: ارائه خدمات مطلوب نیازمند زمان است و باتوجه به آشنایی مدیران تأمین‌اجتماعی با مشکلات جاری این سازمان، در آینده این مشکلات را درحد توان رفع خواهیم کرد تا بتوانیم خدماتی در خور شأن بیمه‌شدگان و بازنشستگان به آنان ارائه دهیم.

نوربخش اظهار کرد: توسعه بیمه کارگران ساختمانی جزو برنامه‌های آتی این سازمان است.

وی درمورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تصریح کرد: ابتدا باید منابع به دست بیاید و سپس مصارف را شکل دهیم. به دنبال منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هستیم و با تحقق آن به مرحله اجرا نیز خواهیم رسید.

همچنین در این دیدار بازنشستگان مسایل و مشکلات خود را در زمینه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، اجرای قانون الزام، ارائه فیش حقوق به بازنشستگان، رفع مشکلات مربوط به بیمه تکمیلی و نظارت سازمان تأمین‌اجتماعی در اجرای آن، بازنگری در نحوه پرداخت حق عائله‌مندی و تسهیلات به مستمری‌بگیران و همچنین تأمین بودجه سفرهای سیاحتی و زیارتی در نیمه اول هر سال، با مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی مطرح کردند.

ارسال نظر