• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82440

سلامت دهان نشانه‌ای از سلامت عمومی بدن است. دندان‌های سفید و درخشان و داشتن لبخندی زیبا باعثمی‌شود فرد جذاب‌تر به نظر برسد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، منطقه خراسان، حفظ سلامت دهان و دندان نه تنها بر زیبایی ظاهری فرد می‌افزاید بلکه بر سلامتی بدن نیز موثر است.

به اعتقاد کارشناسان آمریکایی دلیل اصلی رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان عدم آگاهی است. در اینجا ۵ راهکار ساده برای مراقبت از دندان‌ها ذکر شده است:

- دو بار در روز مسواک بزنید. بهتر است حداقل دو بار در روز مسواک بزنید یک مرتبه قبل از خواب و یک بار نیز هنگام صبح. بهترین زمان برای مسواک زدن، بعد از صرف غذاست. همچنین زبان خود را نیز مسواک بزنید این عمل باعثپیشگیری از بوی بد دهان می‌شود.

- مسواک خود را عوض کنید. بسیار مهم است که هر دو یا سه ماه مسواک خود را عوض کنید. عدم رعایت این امر باعثآسیب به لثه می‌شود.

- از دهان شویه استفاده کنید. بهتر است پس از صرف هر وعده غذایی از دهانشویه استفاده کنید و در صورتی که دهانشویه در دسترس شما نیست می‌توانید از آب برای شست‌وشوی دهان استفاده کنید.

- مصرف مواد خوراکی شیرین را محدود کنید. مواد غذایی شیرین باعثتولید اسیدی در دهان می‌شود که اگر به مدت طولانی در دهان باقی بماند، باعثپوسیدگی و ایجاد حساسیت در دندان‌ها می‌شود.

- سیگار را ترک کنید. استعمال دخانیات نه تنها باعثزرد شدن دندان‌ها می‌شود بلکه ممکن است باعثخشکی دهان، درد دندان، حساسیت لثه‌ها و سرطان دهان نیز شود.

علاوه بر این معاینه دندان‌ها هر ۶ ماه یکبار اهمیت بسیاری دارد.

ارسال نظر