• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82429

اصلاح طرح جامع حمل و نقل شهر تهران از اولویت های این کمیسیون است که از جمله این تغییرات پرداخت یارانه به اقشار آسیب پذیر نظیر معمولان است.

به گزارشاقتصاد تایمزاسماعیل دوستی عضو کمیسیون عمران و حمل نقل شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با این مطلب افزود: بررسی طرح جامع حمل و نقل و ایجاد تغییرات لازم روی این طرح از جمله برنامه های کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران است که هم اکنون در دستور کار این کمسیون قرار دارد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: از دیگر اقدامات این کمیسیون در حوزه حمل و نقل و ترافیک در بخش اتوبوسرانی است که در حال حاضر ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس نیاز است.
وی در ادامه با اشاره به استفاده از تنها ۵۰ درصد ظرفیت موجود در حال حاضر بیان داشت؛ با وجود در اختیار داشتن ۶ هزار و ۵۰۰ اتوبوس در حال حاضر تنها ۵ هزار دستگاه آن فعال است و این به این معنی است که ما از ۵۰۰ درصد ظرفیت موجود استفاده می کنیم و افزایش آن نیاز به کمک های دولت دارد.
دوستی با اشاره به در نظر گرفتن یارانه برای اقشار آسیب پذیر و معلولان در طرح جامع حمل و نقل شهر تهران خاطر نشان کرد: از جمله مباحثی که در اصلاح طرح جامع حمل و نقل شهر تهران به آن پرداخته خواهد شد پرداخت یارانه به اقشار آسیب پذیر و جامعه معلولان است که در دستور کار کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر قرار دارد و با ایجاد تغییرات لازم یک برنامه جامع و فراگیر در رابطه با حمل و نقل خواهیم داشت.

ارسال نظر