• ایمیل
  • پرینت
  • آدرس خلاصه

کد خبر: 82403

مدیرکل اداره نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اجرای طرح پایلوت صدور کارت هوشمند ملی در استان قم، از رفع مشکلات و تنگناهای اجرایی این طرح و اجرایی شدن آن در دو استان البرز، قزوین و مازندران خبرداد.

به گزارشاقتصاد تایمزبه نقل از ایسنا، منطقه فارس، حمید‌رضا یغمائی در کارگروه مشترک اداره کل ثبت‌ اسناد و انجمن دفاتر پیشخوان فارس، افزود: اجرای پروژه کارت هوشمند ملی زمینه‌ساز عملیاتی شدن دولت الکترونیک است.

وی گفت: سازمان ثبت احوال علاقمند است در صورتیکه دفاتر پیشخوان شرایط و زیرساخت های لازم را فراهم کنند پروژه اخذ درخواست صدور کارت هوشمند ملی را به آنها واگذار کند.

یغمائی اضافه کرد: معتقدیم با درنظر گرفتن مباحثامنیتی در فضای مجازی می‌توان از ظرفیت‌های بالقوه بخش خصوصی در این طرح استفاده کرد.

وی فراگیر شدن اجرای طرح صدور کارت هوشمند ملی را در گرو راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و ارائه سرویس‌های لازم برروز کارت‌های ملی دانست و گفت: امروز ثبت احوال استان فارس قوی‌ترین خط ارتباطی کشور را با ظرفیت ۲۰ مگابایت از لحاظ سرعت راه‌اندازی کرده است.

این مقام مسئول راه‌اندازی این خط پرسرعت را زمینه‌ساز اجرای هرچه بهتر و مطلوب‌تر طرح صدور کارت هوشمند ملی دانست.

مدیرکل ثبت‌ اسناد فارس نیز واگذاری امور تصدی گری را یک سیاست راهبردی برای ثبت احوال استان خواند و گفت: در راستای ارائه مطلوب تر و افزایش گستره جغرافیایی خدمات ثبت احوال از ورود دفاتر پیشخوان به اجرای این طرح استقبال می‌کنیم و تعامل لازم را با آنان خواهیم داشت.

محسن نعمتی توجه به نکات و دستورالعمل‌های امنیتی از سوی دفاتر را شرط اصلی در واگذاری و اجرای موفق این طرح خواند و اضافه کرد: این اداره کل با در نظر گرفتن تمام شرایط مثبت در خصوص واگذاری اجرای مرحله اول طرح به دفاتر تصمیم گیری خواهد کرد.

ارسال نظر